10 טיפים לפחחות וצבע בחיפה

אי אפשר להתחמק משריטות ודפיקות שונות ברכב, לצערם הרב של כל בעלי הרכבים בעולם. חלקן נשארות כ"מזכרת" מניסיון חנייה כושל, חלקן נגרמות על ידי נהגים אחרים, ולעיתים הן פשוט מופיעות על הרכב כמו יש מאין. הן אמנם לא מסכנות את הנוסעים ברכב ולא פוגעות בנהיגה, אבל הן בהחלט מכוערות וגורמות לכולנו להרגיש שאנחנו יושבים בתוך טרנטה. בכל הקשור לתיקוני פחחות וצבע, יש כמה דברים שכדאי לשים אליהם לב.

מניעה וטיפול שוטף

ניתן לדחות את הצורך בטיפולי פחחות וצבע פשוט על ידי שמירה על הרכב. כדאי לבצע פעמיים בשנה טיפול ווקס, לתקן בעדינות פגיעות קלות בפח בעזרת הפעלת לחץ מבוקר על צידה השני של המתכת, ולטשטש שריטות קטנות בעזרת פוליש.

ניקיון

דרך נוספת לדחות את הצורך לצבוע את הרכב. לשלשת ציפורים, שרף עצים, פירות שנופלים מהעצים – כל אלה פוגעים בצבע הרכב וגורמים לקילופו. אחסון מטלית בד ובקבוק מים ברכב תאפשר לך לנקות כתמים ולכלוכים מסוג זה עם רגע הופעתם, ותמנע מראש את הפגיעה בצבע.

ביצוע התיקונים הנדרשים בזמן

גם עם השמירה הקפדנית ביותר שיש על הרכב, לעיתים אין מנוס וצריך להגיע למוסך לתיקונים. במקרים כאלה דחיית הטיפול עלולה לגרום לפגיעה קשה לרכב מה שמצריך תיקון מורכב ויקר יותר שלוקח זמן. נזק קל וזניח לצבע שאינו מטופל עלול להפוך לקילוף גדול ומשמעותי. בנוסף לכך, על נזקי פח עלולה להתפתח חלודה, אשר עלולה לגרום לנזק גדול יותר.

בחירת המוסך

כפי שהתכנית "יצאת צדיק" הוכיחה, מוסכים פיראטיים עלולים להיות מלכודת שרק מחכה למי שייפול בה. מוסך פיראטי עלול לגבות מחיר מופרז, לבצע עבודה חאפרית, ולשלוח את הלקוח הביתה קירח מפה ומפה. לכן חשוב לוודא שהמוסך שבחרת הוא מוסך מורשה, המפוקח על ידי משרד התחבורה.

המלצות

מבין המוסכים המורשים, מומלץ להיעזר בהמלצות של משפחה וחברים על מנת לבחור את המוסך המתאים ביותר עבורכם. כדאי לבדוק, לחקור ולהתעניין בטרם תבחרו מוסך.

סדר עדיפויות אישי

מהו הדבר החשוב לך ביותר בתיקון הרכב – מחיר התיקון? איכות התוצאה? משך הטיפול במוסך? פרמטרים אלה חשובים בבחירת המוסך המתאים לך. לרוב בעלי הרכב חשובה ביותר התוצאה, אולם אין הכרח שסדר עדיפויות זה נכון גם לגביך.

איכות עבודות קודמות

בהגיעך למוסך, כדאי לשים לב למכוניות הנמצאות שם אחרי תיקון וממתינות לבעליהן. מומלץ לשים לב להתאמת הגוון של האזור הצבוע ליתר חלקי המכונית, לאיכות הצביעה באזורי המגע של הפח עם גומיות או חלקי פלסטיק, וכן להסתכל מזווית קהה על מנת לבחון את טיב עבודת הפחחות. ההשתקפות בצבע צריכה להיות אחידה ולא גלית, דבר המעיד על עבודה טובה.

אפשרויות החלפה

במקרים בהם צריך להחליף את אחד מחלקי הרכב, ישנן שלוש אפשרויות: חלק מקורי מהיצרן, חלק מקורי יד שנייה וחלק לא מקורי. רכבים חדשים (עד שנתיים על הכביש) מחויבים בחלקים מקוריים מהיצרן בלבד לפי הביטוח, אולם ברוב הרכבים ניתן לבחור באפשרות המתאימה לך ביותר. לא בכל מוסך קיימות כל האפשרויות בכל פרק זמן, ולכן מומלץ לשאול ולהתייעץ על כך במוסך אליו הגעת.

מכשור טכנולוגי וניקיון

על אף שמוסך הוא מקום מלוכלך מטבעו, מוסך מסודר המכבד את לקוחותיו שומר על סדר וניקיון בסביבתו. כדאי לשים לב לרמת הניקיון, לאיכות השירות, וכן לטכנולוגיה המשמשת את המוסך הנבדק בעת ביקורך בו.

הפעלת הביטוח

לא בכל טיפול פחחות וצבע משתלם להפעיל את הביטוח. יש קודם כל לבדוק את גובה ההשתתפות העצמית. במידה וגובהה גבוה ממחיר הטיפול, אין טעם להפעיל את הביטוח. במידה וההשתתפות העצמית נמוכה מהצעת המחיר של המוסך, חשוב לבדוק שהפעלת הביטוח לא תעלה את מחיר הביטוח עצמו. במקרה כזה, הפעלת הביטוח ללא-כדאית לאורך הזמן.

Call Now Button